Witamy w Kalejdoskopie Chopinowskim - cyfrowej bazie ikonografii ze zbiorów Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. W kolekcji znajdziecie Państwo reprodukcje portretów Chopina, podobizny osób z otoczenia kompozytora, zbiór fotografii i reprodukcji ukazujących miejsca związane z życiem i twórczością Chopina, a także szereg dokumentów (druków i rękopisów) i pamiątek.

Projekt Chopin: Kalejdoskop to rodzaj wirtualnej wystawy obrazów cyfrowych opatrzonych komentarzem, ale również system elektronicznego zarządzania ikonografią i dostępu do cyfrowych zbiorów NIFC, który pozwoli Państwu wybrać interesujące reprodukcje i wystąpić o prawo do ich publikacji.

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzania niniejszej wystawy przy dźwiękach muzyki Chopina z projektu The Real Chopin, a osoby i podmioty zainteresowane pozyskaniem materiałów ikonograficznych i licencji na ich wykorzystanie uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji w systemie i zapoznanie się z regulaminem.

System zarządzania ikonografią i licencjami pozwoli Państwu w przystępny, szybki sposób wybrać interesujące reprodukcje i wystąpić o prawo do ich publikacji.